کد خبر:96921 تاریخ انتشار : 1397/1/20-11:47:56
مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی:
تحقق شعار سال در گرو مدیریت انقلابی مسئولین و حمایت متعصبانه مردم است
مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی گفت: حل معضلات اقتصادی و دستیابی به یک اقتصاد مقاوم درگرو مدیریت انقلابی مسئولین، نوآوری فعالان عرصه های مختلف صنعت و اقتصاد کشور و حمایت‌ متعصبانه مردم است.
لینک کوتاه http://markazi.bso.ir/id/96921

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان مرکزی، محمدعلی آقامحمدی مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه با اشاره به شعار سال 97 بیان داشت: آنچه مشهود است طی سالیان اخیر روند نام‌گذاری و انتخاب شعار سال توسط رهبر فرزانه انقلاب با اولویت قرارگرفته موضوع اقتصاد به سمت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی است اما متاسفانه بسیاری از نهادها و دستگاه‌ها در تبیین و اجرایی شدن این مهم عقب هستند.

آقامحمدی در ادامه اظهار داشت: همواره مسئله‌ی اقتصاد مقاومتی، اشتغال‌زایی و رونق تولیدات داخلی از دغدغه‌های اصلی رهبر انقلاب بوده که در اصل مباحثی است که نیاز به فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی در جامعه دارد.

پرداختن به شعار سال صرفا نباید به چاپ بنر و همایش‌ها محدود شود

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی با تاکید بر اینکه پرداختن به شعار سال صرفا نباید به چاپ بنر و همایش‌ها محدود شود افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی و مشخصا حمایت از کالای ایرانی تنها با برنامه‌ریزی منسجم در هر سه قوه، تکیه‌بر توانمندی‌های داخلی و اعتماد به جوانان کارآمد کشور و اراده و عزم ملی ممکن و میسر خواهد بود و حل معضلات اقتصادی و دستیابی به یک اقتصاد مقاوم درگرو مدیریت انقلابی مسئولین، نوآوری فعالان عرصه های مختلف صنعت و اقتصاد کشور و حمایت‌ متعصبانه مردم است.

وی همچنین با اشاره به نقش تولیدکنندگان در تحقق شعار سال گفت: امسال وظیفه‌ی تولیدکنندگان نیز سنگین‌تر خواهد بود و تولیدکنندگان و صنعتگران ما باید با ارتقای مستمر کیفیت کالا‌های داخلی و ایجاد یک بستر سالم رقابتی با ارائه کالای باکیفیت ضمن پیشی گرفتن از تولیدات خارجی مردم را به استفاده از تولید داخلی تشویق کنند.

قاچاق کالا و واردات بی رویه مانع اصلی رونق تولید ملی

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی از جمله موانع اصلی عدم رونق تولید داخلی بخصوص طی سال‌های اخیر را قاچاق کالا و واردات بی‌رویه عنوان کرد و افزود: قاچاق کالا و واردات غیرضرور بیش از هر عاملی تولیدکننده داخلی و کارگران ما را آزار می‌دهد و دولت می‌بایست ضمن جلوگیری از واردات بی رویه ای که به تولید ملی آسیب می زند بیش‌ازپیش در مبارزه با قاچاق، این پدیده شوم اقتصادی جدیت نشان داده وبه شعار محدود نشود.

تبیین اقتصاد مقاومتی راهبرد و رسالت بسیج دانشجویی است

آقامحمدی در خصوص نقش بسیج دانشجویی برای ترویج و حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: مجموعه‌ی بسیج دانشجویی همچون گذشته موضوع اقتصاد مقاومتی و تبیین ابعاد آن را جزو راهبردها و رسالت‌های اصلی خود دانسته و همواره در راستای گفتمان سازی این مسئله گام برداشته است.

وی خاطر نشان کرد: بسیج دانشجویی همواره خود را مکلف به حمایت از کالای ایرانی و استفاده از تولید داخلی می‌داند و سال‌هاست که توجه ویژه‌ای به این مقوله داشته و امسال نیز با جدیت بیشتر و با رویکرد ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی به این عرصه ورود خواهد کرد.

انتهای پیام/ک

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رس...
مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه ع...
بسیج دانشجویى دانشگاه آزاد اسلامى واحد اراک از شهردار و ر...
«سه شنبه های مهدوی» طرحی است که طی سال 96 و همچنین هفته ه...